Zapraszamy na bezpłatne badania. Są miejsca!
14 czerwca 2024
Zapraszamy na bezpłatne badania. Są miejsca!

Przypominamy, że trwają zapisy na bezpłatne badania dla mieszkańców powiatu legionowskiego w ramach profilaktyki nowotworów piersi: usg i mammografia oraz profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego. Są jeszcze miejsca! Badania wykonywane są w NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4, tel. 22 774 51 51.

Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Z usg sutka mogą skorzystać panie i panowie w wieku 18-45 lat. To bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala wykryć nawet małe zmiany. Obok mammografii stanowi podstawę diagnostyki zmian nowotworowych. Stosowane jest w różnicowaniu zmian torbielowatych i litych oraz w ocenie wielkości i granic zmian ogniskowych. Zaplanowano również zorganizowanie zajęć edukacyjnych – wykłady połączone z częścią warsztatową o tematyce samobadania piersi z wykorzystaniem fantomu piersi.

Ponadto realizowany jest program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego, skierowany do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzane są konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA.

Obraz autorstwa freepik

Obraz autorstwa valuavitaly na Freepik