28 stycznia 2010
Nowe centrum

Gminne Centrum Kultury w Łajskach rozpoczęło działalność.

W piątek, 22 stycznia, władze Gminy oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie przy udziale prawie 300 gości uroczyście zainaugurowali działalność Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Uroczystość zakończyła żmudny okres budowy i przygotowania Centrum do działalności. Warto było czekać od 27 kwietnia 2006 roku, kiedy Starostwo Powiatowe w Legionowie zatwierdziło projekt i wydało pozwolenie na budowę, ponieważ efekt jest obiecujący. Gminny ośrodek dysponuje: salą widowiskowo-konferencyjną, salami do zajęć tematycznych (plastyczną, komputerowo-językową, modelarską, salonikiem prasowym), salą bilardową, salą taneczną/fitness oraz kawiarenką. Jednak, jak stwierdził wójt Waldemar Kownacki podczas uroczystości „trzeba docenić wysiłek twórców Centrum Kultury w Łajskach, jednak jest ono narzędziem, które musi zostać umiejętnie wykorzystane. Przed nami jest coś, co tworzy wyższy poziom – przejście od „mieć” do „być” , które stawiamy sobie jako cel.”

Otwarcie Gminnego Centrum Kultury zostało uświetnione koncertem fortepianowym w wykonaniu Karoliny Onyszkiewicz z towarzyszeniem grającego na trąbce Jacka Onyszkiewicza.

Zaproszeni goście na otwarciu Gminnego Centrum