28 stycznia 2010
Kara za nieodśnieżone drogi

W związku z sygnałami od mieszkańców, dotyczącymi nieterminowego odśnieżania dróg powiatowych, Starosta podjął interwencję w tej sprawie.

Opóźnienia w usunięciu śniegu z jezdni występowały lokalnie, na drogach o mniejszym natężeniu ruchu, a spowodowane były nierzetelnością wykonawcy, z którym zawarliśmy stosowną umowę na świadczenie usługi odśnieżania. W związku z powyższym, wykonawcy za opóźnienia zostały naliczone kary umowne w wysokości 12 000 zł. W tej kwocie zawarte jest dwukrotne zlecenie innemu podmiotowi prac z zakresu odśnieżania dróg.

W razie zauważenia znaczących utrudnień, związanych z zalegającym na naszych drogach śniegiem, prosimy o kontakt z Wydziałem Inwestycji i Drogownictwa pod numerem tel. (22) 76 40 513. Zgłoszeń można dokonywać również za pośrednictwem Policji lub Straży Miejskiej, która jest w stałym kontakcie z pracownikami koordynującymi akcję zima.