11 grudnia 2009
Mikołajki w Starostwie

Co roku przed Bożym Narodzeniem, w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, spotykają się dzieci z Kół Specjalnej Troski przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, aby świętować zbliżające się święta. Podobnie było i w tym roku.

W piątkowe popołudnie (11 grudnia), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Wydziałem Promocji i Rozwoju Społecznego zorganizowało Mikołajki dla dzieci dotkniętych różnymi formami niepełnosprawności. Na samym początku popis dały dzieciaki z legionowskiego zespołu wokalno - tanecznego Szachraj. Z okazji 15-lecia grupa w podziękowaniu za wsparcie wręczyła Janowi Grabcowi Anioła Stróża, który ma czuwać nad dalszą działalnością naszego Starosty. Szachraje skutecznie rozruszały publikę, dając tym znakomity wstęp do dalszej zabawy.

Foto
Starosta Jan Grabiec, przyjaciel zespołu otrzymał wspaniały prezent od Szachraja

Po części artystycznej zaprezentowanej przez gości, pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego pozwolili zebranym wyszaleć się artystycznie, organizując im karaoke. Po całym budynku Starostwa niosły się takie przeboje jak: „Bal wszystkich świętych” Budki Suflera, czy „Czerwone korale” Brathanków. Ten, kto nie miał ochoty pochwalić się swoim talentem wokalnym, mógł zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Tak też zrobiła znakomita większość zebranych. Po zakończonym śpiewaniu, harcom na parkiecie nie było końca. Do zabawy porwani zostali również pracownicy Starostwa.

Foto
Szachraj jak zwykle rozbawił publikę

Pomimo tego, iż wszyscy się dobrze bawili, wciąż padały pytania o najważniejszego gościa imprezy – Świętego Mikołaja. Ten sympatyczny pan z białą brodą w czerwonym wdzianku przyszedł na imprezę troszkę spóźniony, ale od razu przeszedł do sedna sprawy – wręczania prezentów. Każdy z obecnych otrzymał paczkę pełną słodyczy z rąk samego Świętego. Wszyscy żałowali, że impreza tak szybko się skończyła. Pozostaje teraz czekać do następnego roku i cały ten czas być grzecznym w oczekiwaniu na przyszłoroczne prezenty od Świętego Mikołaja.

Foto
Mikołaj przyniósł dzieciom obfite prezenty