20 listopada 2009
Szkolenia dla przedsiębiorczych

Lokalna Grupa Działania Związku Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” szkoli osoby przedsiębiorcze w zakresie pozyskiwania środków z funduszy UE.

W środę, 18 listopada, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wieliszew odbyło się szkolenie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Związku Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” skierowane do osób przedsiębiorczych. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, kto, na jaki cel i w jakiej wysokości może otrzymać pomoc z Unii Europejskiej. W spotkaniu wzięło udział ok. 40 osób – głównie mieszkańców Gminy Wieliszew. Kolejne szkolenia odbędą się w Nieporęcie, Dąbrówce, Radzyminie i Serocku.

Prezes LGD Edward Trojanowski wyjaśnił, że jego organizacja „zamierza na styczeń ogłosić nabór na przyjmowanie wniosków o finansowanie projektów. Te wnioski należy złożyć do biura LGD (pokój 413, IV piętro), które mieści się w Starostwie Powiatowym. Tam w okresie jednego miesiąca będzie można składać wnioski w zakresie dwóch działań: małe projekty oraz tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.”

LGD prowadzi intensywną działalność szkoleniową