19 listopada 2009
Szpital Onkologiczny w Wieliszewie

W styczniu 2010 roku rozpoczyna swoją działalność NZOZ Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej Curie w Wieliszewie.

Przygotowany jest do hospitalizacji 80 chorych w pokojach 1 i 2 osobowych z zapleczem sanitarnym. Działalność ośrodka, ukierunkowana na leczenie pacjentów onkologicznych, zwiększy dostępność do wielospecjalistycznego leczenia stosowanego w jednej placówce z możliwością monitorowania skutków terapii, skróci też czas oczekiwania na leczenie w północnym regionie Mazowsza. Celem ośrodka jest również umożliwienie pacjentom uczestnictwa we wszelkich działaniach profilaktycznych - zwłaszcza wczesnej diagnostyce nowotworów - oraz ułatwienie kontaktu z ośrodkiem terapeutycznym i lekarzem prowadzącym dla pacjentów z regionów północno-wschodniej Polski i Mazowsza.

Wieliszewską placówkę wyposażono w nowoczesną aparaturę z zakresu diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, co pozwoli na prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów i dalsze monitorowanie podjętego leczenia. Wyposażenie szpitala umożliwia również prowadzenie wobec pacjentów onkologicznych terapii kompleksowej - stosowanie metod leczenia skojarzonego - chirurgii, chemioterapii i radioterapii.