13 listopada 2009
Stanisław Mandykowski świętuje

gen. bryg. strzeleckich, wieloletni mieszkaniec miasta Legionowo pan Stanisław Mandykowski obchodził 4 listopada swoje 90. urodziny.

Z tej okazji w ratuszu miejskim w Legionowie zorganizowano dla szacownego jubilata spotkanie, w którym wzięli udział prezesi związków i kół kombatanckich z naszego powiatu. Panu Mandykowskiemu, który pomimo sędziwego wieku pozostaje w znakomitej formie, towarzyszyła wnuczka Małgorzata. Władze samorządowe reprezentowane przez prezydenta i starostę przygotowały dla jubilata drobne niespodzianki w postaci urodzinowego tortu i szklanej statuetki z osobistymi życzeniami. Pan Stanisław odwdzięczył się wszystkim zebranym krótkim pokazem swoich wokalnych umiejętności. Jak sam mówi jest rówieśnikiem miasta Legionowo. Urodził się 4 listopada 1919 r. w Warszawie przy ul. Wilczej 2. Dwa razy szczęśliwie uszedł z życiem, walcząc z okupantem na frontach II Wojny Światowej. Obecnie Pan Stanisław jest prezesem Światowej Federacji Polskich Kombatantów oraz Związku Kombatantów Polskich w Kraju. Jubilat doczekał się już 5 prawnuków, a doskonałe zdrowie zawdzięcza jak twierdzi Bogu, częstym spacerom i spotkaniom z najbliższymi.

Jubilat w towarzystwie władz samorzadowych