29 października 2009
Podsumowanie Igrzysk

Najlepsi sportowcy i czołowi trenerzy zostali nagrodzeni na sesji Rady Powiatu w Legionowie.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej są realizowane na terenie naszego Powiatu od 2000 roku. Startują w nich prawie wszystkie szkoły, które rywalizują w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Pierwsze podsumowanie Igrzysk odbyło w 2007 r., kiedy tak naprawdę zaczęły się tworzyć zręby Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W ramach współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Powiat startują szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W bieżącym roku Powiat legionowski uplasował się na 19 pozycji na 42 sklasyfikowane na Mazowszu samorządy. W naszym województwie na 297 szkół podstawowych najlepszą placówką z naszego powiatu okazała się szkoła podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie, która znalazła się na 17 miejscu. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych najlepsze okazało się Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie, które znalazło się na 30 miejscu na 319 sklasyfikowanych gimnazjów.

Dzisiejsze podsumowanie, podobnie jak ubiegłoroczne, miało charakter niezwykle uroczysty ponieważ odbyło się podczas sesji Rady Powiatu. Nagrody wręczył Starosta Legionowski Jan Grabiec wraz z Wiceprzewodniczącą Rady panią Ireną Kopańską-Araszkiewicz. Oprócz pamiątkowych szklanych trofeów szkoły otrzymały dyplomy i bony na zakup sprzętu sportowego, a młodzież odtwarzacze MP4 oraz radiomagnetofony.

Podsumowanie sezonu 2008/2009 przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie – liczba zdobytych punktów 206
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legionowie – liczba zdobytych punktów 191
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Białobrzegach – liczba zdobytych punktów 119,5

Szkoły Gimnazjalne:
I miejsce – Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym – liczba zdobytych punktów 198
II miejsce – Gimnazjum Nr 4 w Legionowie – liczba zdobytych punktów 181,5
III miejsce – Gimnazjum w Serocku – liczba zdobytych punktów 119

Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Marii Konopnickiej w Legionowie – liczba zdobytych punktów 78.
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Legionowie - liczba zdobytych punktów 64
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy dawne TGW Dębe - liczba zdobytych punktów 56

Dodatkowo zostały wyróżnione następujące reprezentacje wraz z trenerami:
- reprezentacja piłki siatkowej z Gimnazjum nr 4 w Legionowie, której trenerem jest pan Janusz Patriak. Za zajęcie I miejsca na Mazowszu Zarząd Powiatu ufundował drużynie obóz treningowo-szkoleniowy w Jastrowie. Skład reprezentacji: Agnieszka Dzikoń, Mariola Chudy, Małgorzata Gryziak, Magda Dybek, Kinga Dybek, Joanna Chmielewska, Karolina Dąbkowska, Sara Struniawska, Ewelina Szalast, Iga Chojnacka, Monika Kuczko, Marta Lewańska.

Foto
Reprezentacja piłki siatkowej z gimnazjum nr 4 w Legionowie z trenerem Januszem Patriakiem , starostą Janem Grabcem i wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Legionowie Ireną Kopańską-Araszkiewicz

- reprezentacja gimnastyków sportowych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie wraz z trenerami: Panią Dorotą Pawlak oraz Panem Wojciechem Augustynowiczem. Gimnastycy są finalistami Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Skład drużyny: Patryk Wojciechowski, Patryk Szymczak, Maciej Wiśniewski, Hubert Zakrzewski, Adam Jachimowicz, Stanisław Matuszewski, Choszczyk Krzysztof, Janusz Kaczorowski. Dziewczynki: Blanka Aderek, Lena Laskowska, Zuzia Budzyńska, Julia Miętek, Weronika Szafrańska, Kamila Zakrzewska, Patrycja Gwiazdowska. Indywidualna nagroda dla Ani Koleszuk.

Foto
Drużyna gimnastyków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie ze starostą Janem Grabcem i trenerką Dorotą Pawlak

- reprezentacja piłki siatkowej z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie wraz z trenerką Barbarą Przytułą-Doktorską. Drużyna zdobyła I miejsca na zawodach międzypowiatowych w Wołominie. Skład reprezentacji: Małgorzata Chodakowska, Anna Szerszeńska, Agnieszka Krauze, Angelika Zielińska, Marika Doktorska, Magda Józwik, Paulina Snopkiewicz, Natalia Dziułka, Monika Scecewicz, Anna Siekierko, Aleksandra Gąsiorowska, Anna Kucharska.

Foto
Reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt z LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie z trenerką Barbarą Przytułą-Doktorską i starostą

Drobnymi upominkami zostali nagrodzeni nauczyciele, którzy w Gminach angażują się w działania krzewiące kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży:

Panie: Barbara Klik, Katarzyna Tulim, Bogusława Kukla, Irena Koper, Wanda Jastrzębska, Wanda Myślińska;

Panowie: Roman Madej, Ryszard Pilecki, Bronisław Orlikowski, Grzegorz Tuziemski, Tadeusz Szczygielski, Andrzej Domaszewicz, Daniel Kreps;.

Nagrodzeni nauczyciele

Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce ppłk Jarosława Zduna dowódcy 9 Batalionu Łączności w Białobrzegach za pomoc organizacyjną przy organizacji biegów przełajowych.

Srebrne odznaki Ministra Sportu Adama Giersza „Za Zasługi dla Sportu” Starosta Jan Grabiec wręczył następującym osobom:
panu Romanowi Madejowi – nauczycielowi ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach i Gimnazjum w Stanisławowie I
panu Ryszardowi Pileckiemu – Wiceprzewodniczącemu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Legionowie
panu Marcinowi Dembowskiemu – inspektorowi w Wydziale Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie

Realizacja Mazowieckich Igrzysk nie byłaby możliwa bez pracy nauczycieli, którym składamy serdeczne podziękowania. To dzięki ich wysiłkowi Igrzyska mają charakter profesjonalny, a nasze dzieci z roku na rok osiągają coraz lepsze wyniki.
Życzymy sukcesów szkołom, które startują w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.