16 października 2009
Dzień Edukacji w gminie Wieliszew

„Śmiać się często i serdecznie, zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i sympatię dzieci – to znaczy odnieść sukces” – zdanie Ralpha Waldo Emersona, które towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Wieliszew.

Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki, Przewodniczący Rady Gminy Jan Sołtys i Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych Elżbieta Radzikowska napisali w specjalnym liście skierowanym do osób związanych z edukacją:
„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom związanym z oświatą w Gminie Wieliszew składamy serdeczne podziękowanie za codzienny wysiłek nad kształceniem i wychowaniem młodego pokolenia oraz życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej pracy, jak najwięcej chwil, w których będziecie widzieli radosny uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży i trwającej w nieskończoność życzliwej pamięci tych, dla których poświęciliście swoją młodość i kolejne lata pracy zawodowej.”

W przededniu Dnia Edukacji Narodowej władze Gminy Wieliszew wręczyły nagrody dyrektorom placówek edukacyjnych. Uroczystość poprowadzili Dyrektor Samorządowych Administracji Placówek Oświatowych Elżbieta Radzikowska oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Wieliszew Jacek Banaszek. Kryterium przyznania nagrody były wyśmienite wyniki w nauce uczniów w danej szkole.

Wręczając nagrody wójt Waldemar Kownacki stwierdził że „żadna nagroda nie jest w stanie wynagrodzić trudów pracy nauczyciela”. Dodał, że „jest to chyba najtrudniejszy zawód, jakiego można się podjąć”. Nagrody w postaci dyplomów wójt wręczył wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Janem Sołtysem.

Nagrodzeni:
Anna Budniak – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Wieliszewie