15 października 2009
Sztafetowy turniej

13 października, w Białobrzegach miały miejsce Międzypowiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody rozegrane zostały w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Startowali w nich mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: legionowskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego, otwockiego i nowodworskiego. Sztafety rozegrane zostały w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (kl. V i VI) oraz gimnazjum. Chłopcy z klas gimnazjalnych biegli na dystansie 1000 metrów, pozostali uczestnicy pokonywali trasę 800 metrów. Łącznie startowało ok. 330 uczniów. Zwycięskie zespoły wystąpią wiosną w finałach Mazowieckich Igrzysk.

Foto
Biegi sztafetowe
Foto

Foto
Foto

Foto

Podziękowania za sprawną organizację zawodów należą się: Romanowi Madejowi, Ryszardowi Pileckiemu, Wojciechowi Augustynowiczowi, Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Legionowie oraz Gminnemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Nieporęcie. Gratulujemy również zawodnikom, którzy pokonali jesienny chłód i stworzyli na stadionie jednostki wojskowej gorącą, sportową atmosferę.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Legionowie.