17 września 2009
Wszystkie Barwy Tęczy

W Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy Iwony i Barbary Wymazał „Wszystkie barwy tęczy”.

To wyjątkowa wystawa z dwóch powodów. Jest to pierwsza wystawa w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (od 1 września 2009r. Biblioteka pełni dodatkowo funkcję biblioteki powiatowej), a ponadto zostały na niej zaprezentowane prace czytelniczek.

Iwona i Basia (mama i córka) są bardzo aktywnymi czytelniczkami Biblioteki. Nie tylko często korzystają z księgozbiorów, uczestniczą w konkursach, wystawach zbiorowych, różnych spotkaniach i innych bibliotecznych propozycjach dla mieszańców miasta, ale również wspierają je swoją pomocą. Wykonywały np. elementy dekoracji wypożyczalni dla dzieci, stoiska Biblioteki na festynach, malowały buzie podczas imprez bibliotecznych.

Na wystawie „Wszystkie barwy tęczy” zostały zaprezentowane: malarstwo, fotografie i grafika komputerowa Iwony i Basi Wymazał. Prace są bardzo kolorowe, czym przyciągają wzrok odwiedzających Bibliotekę, a ponieważ są różnorodne każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Obie autorki doskonalą swój warsztat, a zarazem eksperymentują z rożnym technikami malarskimi i plastycznymi. Szczególnie jednak odnalazły się w fotografii, a Basia dodatkowo w grafice komputerowej.

Podczas piątkowego wieczoru powstała praca zbiorowa wykonana przez gości wernisażu, będzie ona milą pamiątką dla naszych zdolnych i twórczych czytelniczek.

Zapraszam do oglądania wystawy „Wszystkie barwy tęczy” do 16 października 2009 r.

Iwona i Basia Wymazał podczas wernisażu