4 września 2009
70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września 2009 r. o godz. 18.00 na Cmentarzu Parafialnym w Legionowie, w kwaterze wojennej pod pomnikiem poległych żołnierzy, włodarze samorządowi oddali hołd poległym.

1 września 2009 r. o godz.18.00 na Cmentarzu Parafialnym w Legionowie w kwaterze wojennej pod pomnikiem poległych żołnierzy Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miasta, Starosta Powiatu Legionowskiego, przedstawiciele wojska z gen. Tadeuszem Bukiem – dowódcą 1 Warszawskiej Dywizji mechanizowanej na czele, przedstawiciele CSP i Powiatowej Komendy Policji, duchowieństwa, Związki Kombatanckie środowiska legionowskiego, młodzież szkolna oraz delegacje zakładów pracy i mieszkańcy złożyli hołd żołnierzom września. Okolicznościowe krótkie przemówienie wygłosił Prezydent Roman Smogorzewski i reprezentanci związków kombatanckich. Modlitwę za dusze poległych odmówił kapelan wojskowy. Wszyscy uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Legionowie zakończyły się okolicznościowym koncertem zespołu ECHO w sali widowiskowej ratusza o godz.19.00.