28 sierpnia 2009
VII Edycja Konkursu Ekologicznego

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje VII Edycję Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego.

Podstawowym celem organizacji Konkursu jest promocja postaw proekologicznych poprzez realizację jednego z głównych zadań Wojewódzkiego Programu Ochrony Środowiska.

W ramach edukacji ekologicznej organizator planuje zwrócić szczególną uwagę na podniesienie poziomu wiedzy uczniów, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na rozwijanie wrażliwości oraz chęci działania na rzecz kształtowania i ochrony środowiska.

Kontynuując działania z lat poprzednich organizatorzy Konkursu pragną utrwalać w uczniach świadomość wobec zagrożeń środowiska, a także zachęcić ich do tworzenia trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu. Tego typu edukacja ułatwia między innymi zmianę sposobu patrzenia młodego pokolenia na przyrodę i zrozumienie konieczności dbania o stan najbliższej okolicy.

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazja z terenu Powiatu. Zainteresowane placówki prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz przygotowanie prac zgodnie z wytycznymi w nim zawartymi. Zgłoszenia należy składać wyłącznie na karcie zgłoszeniowej w terminie do 15 października 2009 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Edukacji Ekologicznej, pod numerami tel. (022) 59-79-263, (022) 59-79-340, oraz (022) 59-79-335.

Kartę zgłoszeniową oraz regulamin można pobrać ze strony www.mazovia.pl

Serdecznie zapraszamy!