27 sierpnia 2009
Autobusem do Julianowa i Chotomowa

Już 1 września zostaną uruchomione dwie nowe linie podmiejskie. Łatwiejszy dojazd do Warszawy zyskają mieszkańcy gmin: Piaseczno i Jabłonna.

Pierwszą z linii będzie 739, która dojedzie do Julianowa. Oprócz obsługi osiedli w Julianowie i Józefosławiu, linia odciąży zatłoczone autobusy 709 i 727.

739 będzie kursowało następującą trasą:
METRO WILANOWSKA – Puławska – Geodetów – Wilanowska – Kameralna – Ulianowska – JULIANÓW.

Autobusy będą kursowały co 20 min. w godzinach szczytu, co pół godziny poza szczytem oraz co 40 min. w święta. Pierwszy odjazd z pętli Metro Wilanowska będzie o godz. 5.25, ostatni – o północy. Z Julianowa linia w pierwszy kurs będzie wyruszała o godz. 4.51. Ostatni kurs będzie o godz. 23.30.

Drugą nową, podmiejską linią będzie 806. Autobusy pozwolą na skomunikowanie ze stolicą mieszkańców nowych osiedli wzdłuż ulicy Chotomowskiej i będą stanowiły uzupełnienie linii 801 dla pasażerów mieszkających na osiedlu Przylesie.

Autobusy pojadą trasą: Chotomowska – Modlińska – Szkolna – osiedle Przylesie – droga serwisowa wzdłuż obwodnicy – rondo S1 – Modlińska – Henryków. Linia obsługiwana będzie przez klimatyzowane busy.

Przewidziano 15 kursów dziennie. Autobusy kursować będą od poniedziałku do piątku z częstotliwością co 60 minut (w godzinach szczytu). W przypadku dużego zainteresowania, linia 806 będzie w przyszłości mogła kursować również w weekendy. W pojazdach będzie obowiązywała taryfa ZTM.

Autobus o numerze 806 kursował już do Chotomowa. W latach 1988-1991 łączył stację PKP w Chotomowie przez Legionowo z Jabłonną - pętla przy ówczesnej stacji benzynowej CPN. W 1992 pojawił się na trasie Okęcie - Szamoty zastępując linię o nazwie "Szamoty". Tego samego roku zmienił oznaczenie na 703. W 1997 odrodził się na jeden dzień łącząc Pl. Wilsona z Palmirami. Połączenie to później otrzymało numer 281 (dziś C81). Wreszcie w latach 1998-2003 "osiemset szóstka" kursowała na trasie z pętli Metro Wilanowska do Okrzeszyna a potem Kępy Okrzewskiej. Obecnie jest to linia 725.
Dokładnie po 21 latach od uruchomienia linii 806 numer ten wraca do Chotomowa.