29 lipca 2009
Kolejna unijna kasa dla naszego powiatu!

Projekt złożony przez Powiat Legionowski pt. „e-standard w urzędzie czyli nowa jakość usług w administracji publicznej” otrzymał ponad milion złotych dofinansowania.

.

W dniu 28 lipca 2009 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził listę rankingową wniosków w ramach Działania 2.2. „Rozwój e-usług” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Projekt złożony przez Powiat Legionowski pt. „e-standard w urzędzie czyli nowa jakość usług w administracji publicznej” znalazł się na dwudziestym pierwszym miejscu listy uzyskując 84,30% punktów. Celem projektu jest przede wszystkim podniesienie jakości obsługi klienta poprzez wprowadzenie e-usług w Starostwie oraz jednostkach organizacyjnych. Ponadto dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zakupiony i zmodernizowany zostanie sprzęt komputerowy. Cele szczegółowe projektu to poprawa konkurencyjności urzędu poprzez rozwój nowoczesnej infrastruktury informatycznej, wzrost bezpieczeństwa danych poprzez zakup stosownego oprogramowania a także wzrost wykorzystania technologii informatycznych. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 1 335 000 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 1 134 750 zł co stanowi 85% wartości projektu. Pozostałe 15% środków tj. 200 250 zł. zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji konkursowej stanowi wkład własny powiatu.
Po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu, w kolejnych transzach, na konto powiatu sukcesywnie wpływać będą środki unijne na finansowanie przedsięwzięcia.