24 lutego 2005
VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika

Zachęcamy mieszkańców Powiatu Legionowskiego do wzięcia udziału w konkursie poetyckim organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.

Konkurs jest organizowany od 1986 roku. Wtedy to miała miejsce jego pierwsza edycja o zasięgu lokalnym. Z przyczyn finansowych nastąpiła siedmioletnia przerwa, po której w 1994 r. wznowiono przedsięwzięcie jako III Konkurs Poetycki Jednego Wiersza, który miał zasięg wojewódzki. W 1997 roku Konkurs miał już charakter Ogólnopolski. W 2003 roku wpłynęła rekordowa liczba prac – 2260 zestawów tj. prawie 6000 utworów. Ideą Konkursu jest pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocja talentów literackich i podkreślenie aktualności autentyzmu. Konkurs ma charakter otwarty zarówno pod względem treści utworów, jak i wieku twórców.

Warunkiem udziału w wyżej wymienionym jest:
1.Nadesłanie w maszynopisie zestawu wierszy zawierającego:
a) 1-3 utwory nie więcej)
b) każdy wiersz powinien być nadesłany w czterech egzemplarzach
c) zestaw należy zaopatrzyć w godło (pseudonim, a nie rysunek)

Do zestawu należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem co wiersze i zawierającą następujące informacje:
a) nazwisko i imię
b) adres, numer telefonu
c) wiek
d) zawód (uczniowie proszeni są o podanie klasy, szkoły, specjalizacji)

Adres do korespondencji:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Pl. Borek 17
63-500 Ostrzeszów

Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2005 roku

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (062)7303389.