22 marca 2005
Powiatowy etap za nami

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza wkroczył w decydującą fazę. Dziś rozstrzygnięty został powiatowy etap rywalizacji.

Zmagania, na które składają się trzy konkursy: plastyczny (podstawówki), fotograficzny (gimnazja) i wiedzy (szkoły ponadgimnazjalne) organizowany jest po raz 9. Za każdym razem ciężar organizacyjny bierze na siebie inny powiat, w tym roku jest to Ostrołęka.
Dziś, w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Wolskiego w Serocku, odbył się test z wiedzy o samorządzie i historii Mazowsza. Ponadto szacowna komisja w składzie: Jadwiga Łubek (Zespół Szkół z Serocka), Ewa Listkowska (Urząd Gminy Jabłonna), Katarzyna Ziułkowska (Urząd Gminy Legionowo), Sebastian Andrzejewski (fotograf i malarz) oraz Mirosław Pachulski (Starostwo Powiatowe z Legionowa) wybrała najlepszą pracę malarską i fotograficzną.
Po długiej dyskusji pierwsze miejsce w kategorii praca plastyczna "Mazowsze - moja mała ojczyzna zajął Wojciech Wiśniewski z SP Nr 4 w Legionowie za pracę "Łąki nad Wisłą". W konkursie fotograficznym "Mazowsze w moim obiektywie" zwyciężyła Agnieszka Tkaczyk z Gimnazjum Nr 4 przy Zespole Szkół w Legionowie. Obydwie prace staną do rywalizacji wojewódzkiej.
Test z wiedzy o samorządzie i historii Mazowsza najlepiej rozwiązały Anna Ciszkowska i Karolina Pawlak z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Obie wezmą udział w kwietniowym etapie wojewódzkim w Ostrołęce.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rywalizacji.