3 czerwca 2009
Deszczowa zabawa

Ponad 1000 osób świętowało z okazji Dnia Dziecka na hali sportowej w Wieliszewie.

W niedzielę, 31 maja, kilkaset dzieci wraz z rodzinami świętowało na hali sportowej w Wieliszewie. Wszyscy milusińscy mogli w dniu swojego święta skorzystać z wielu atrakcji – m.in. pneumatycznych zjeżdżalni, trampolin, zamku Bajdocja, eurobungee, oraz ścianek wspinaczkowych.

W paszczy krokodyla
Fot. Mariusz Kraszewski

Organizatorzy zadbali również o wspólną zabawę – rodzinne gry i konkursy, wspólne śpiewanie z zespołem złożonym z gminnych przedszkolaków, tańce przy skocznej muzyce. Nie lada atrakcją była wata cukrowa rozdawana gratis bez limitu. Niejeden łakomczuch mógł do syta osłodzić sobie życie.

Występy przedszkolaków
Fot. Pawel Kownacki

W tym roku organizatorzy – Ośrodek Kultury w Wieliszewie i Referat Sportu – ze względu na zapowiedzi synoptyków wieszczące niesprzyjającą aurę, postanowili przenieść imprezę, która zwykle odbywa się w plenerze, do hali sportowej. Rozwiązanie to okazało się roztropnym, ponieważ w południe, nad Wieliszewem, gminą i całym powiatem przeszły dwie gwałtowne burze. Hala sportowa zapewniła dzieciom i ich rodzicom bezpieczną i beztroską zabawę.