16 marca 2005
Zapobiegać, nie chorować

Promocja zdrowia u progu XXI wieku - pod takim hasłem przebiegła wczorajsza konferencja w starostwie. Lekarze zwracali uwagę na znaczenie profilaktyki.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Komitetu zwalczania raka. Właśnie zagrożeniom związanym z rakiem w znamienitej części poświęcony jest Samorządowy Program Promocji Zdrowia, od czterech lat organizowany przez Powiat Legionowski.
Dzięki tej akcji udało się zapobiec rozwojowi wielu chorób u mieszkańców Powiatu. Znaczenie takiej profilaktyki podkreślali uczestnicy wtorkowego spotkania. Warto dodać, że od kilku lat Powiat Legionowski jest mazowieckim liderem w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia. Konferencja jeszcze uwydatniła ów fakt. Uczestnicy zgodzili się, że działania podobne do Samorządowego Programu Promocji Zdrowia powinny być kontynuowane i rozwijane.