11 kwietnia 2005
Ochrona środowiska priorytetem

31 marca 2005 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie odbyło się seminarium pt.: ”Wsparcie powiatów, gmin oraz lokalnej społeczność w działaniach na rzecz ochrony środowiska”.

Pomysłodawcą oraz organizatorem merytorycznym spotkania był Marszałek Województwa Mazowieckiego, rolę gospodarza przyjął Starosta Legionowski.
W seminarium uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele rady powiatu oraz rad gminnych, pracownicy merytoryczni komórek ochrony środowiska oraz przedstawiciele podmiotów gospodarczych. Wykłady dotyczące: dostępu do informacji o środowisku dostępnych w urzędach administracji samorządowej, samodzielnego naliczania opłat za korzystanie ze środowiska, możliwościami uzyskania wsparcia finansowego w ramach środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, planowania gospodarki odpadowej oraz organizacji zagospodarowania odpadów, dotyczące programów rolno-środowiskowych i ograniczających zanieczyszczenia środowiska produkcją rolniczą; przygotowała i poprowadziła grupa prelegentów wydelegowanych przez Urząd Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.