20 maja 2005
Konkurs ofert - rozstrzygnięty

Komisja konkursowa zadecydowała, którzy z tegorocznych oferentów będą przeprowadzać badania w ramach Samorządowego Programu Promocji Zdrowia w zakresie prewencji chorób nowotworowych. Badania rozpoczną się 1 czerwca.

Badania w zakresie raka szyjki macicy (kobiety w wieku 30-59 lat) przeprowadzą: NZOZ Mediq w Legionowie, SPZOZ w Nieporęcie, SZPZOZ w Jabłonnie i SPZOZ w Serocku.
Na obecność raka sutka (kobiety 50-69 lat) i raka jelita grubego (osoby w wieku 50-74 lata) zbadać się będzie można w legionowskim Mediq.
Badania w zakresie raka gruczołu krokowego (mężczyźni powyżej 50. roku życia) przeprowadzane będą w legionowskim SPZLO, Mediq oraz wieliszewskim Ber-Med.
Świadczenia z zakresu edukacji profilaktyki raka piersi wykonywane będą przez NZOZ Zdrowie z Legionowa, NZOZ Legio-Med z Legionowa, SPZOZ z Nieporętu, SZPZOZ z Jabłonny, SPZOZ z Serocka oraz SZPZOZ z Wieliszewa.
Ankiety kwalifikacyjne do badań raka jelita grubego wykonywane będą przez: SPZOZ w Serocku, SZPZOZ w Jabłonnie, SPZOZ w Nieporęcie, NZOZ Ber-Med w Wieliszewie i SZPZOZ w Wieliszewie oraz NZOZ Mediq, NZOZ Zdrowie oraz NZOZ Legio-Med w Legionowie.
Z badań mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Powiatu, określonej płci i w określonej grupie wiekowej. Szczegółową ilość świadczeń przypadających na poszczególne Gminy i miejsca, gdzie będą wykonywane podamy w poniedziałek. Szczegółową informację udostępniamy także na tablicy informacyjnej Starostwa Powiatowego w Legionowie, ul. Gen. Sikorskiego 11.