24 kwietnia 2009
Rozmowy o przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy

W środę (22.04) w Sejmie, odbyło się spotkanie Marszałka Jarosława Kalinowskiego z Wicestarostą Legionowskim Januszem Kubickim, Sekretarzem Generalnym Związku Gmin Wiejskich RP Edwardem Trojanowskim oraz Wójtem Gminy Wieliszew Waldemarem Kownackim.

Tematem rozmów była propozycja przedłużenia drogi S17 jako Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Trasa miałaby przebiegać przez teren Powiatu Legionowskiego i łączyć się z drogą S7 na terenie Powiatu Nowodworskiego w okolicach Portu Lotniczego w Modlinie. Marszałek wyraził poparcie inicjatywy dla takiego przebiegu omawianego odcinka drogi expresowej S17, biegnącej ze Lwowa przez Terespol do Gdańska, wspominając jednocześnie o podjęciu kolejnych rozmów na ten temat.