4 maja 2005
Zmiana imion i nazwisk w Urzędach Stanu Cywilnego

Od dnia 3 maja sprawy związane ze zmianą imion i nazwisk załatwiają Kierownicy Urzędów Stanu Cywilnego w poszczególnych gminach.

Szanowni Państwo,
informuję, że zgodnie z pzepisami ustawy z dnia 3 marca 2005 r. o zmianie ustawy o zmianie imion i nazwisk oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 62, poz. 550) z dniem 3 maja Kierownicy Urzędów Stanu Cywilnego są organami właściwymi do rozstrzygania spraw dotyczących zmiany imion i nazwisk. W związku z powyższym wnioski w sprawach zmiany imion i nazwisk należy od dnia 3 maja 2005 r. składać do Kierowników Urzędów Stanu Cywilnego w poszczególnych gminach Powiatu Legionowskiego.

Adresy oraz godziny urzędowania znajdziecie Państwo na następujących stronach internetowych:
Gmina Legionowo - www.legionowo.pl
Gmina Jabłonna - www.jablonna.pl