9 kwietnia 2009
To nie prima aprillis

Jeszcze nie pojawili się na deskach wieliszewskiej sali widowiskowej a już zdążyli namieszać. Za sprawą Łowców.B odnotowano bowiem swoisty rekord - 270 wejściówek na ich występ w dniu 27 kwietnia o godz. 19 rozeszły się w ciągu godziny od momentu rozpoczęcia sprzedaży!

W wyniku tej pierwszokwietniowej "niespodzianki" organizatorzy IX. już Wieczoru z Kabaretem w Wieliszewie zdecydowali o dodatkowym pokazie o godz. 17.00. Są jeszcze ostatnie bilety!

Aby je zdobyć należy zgłosić się do pokoju nr 6 w Urzędzie Gminy Wieliszew, w godz. 7.30-15.30 lub dokonać ich telefonicznej rezerwacji pod nr 022 782 20 44. Ostatnie wejściówki na imprezę będzie można wygrać w konkursach Radia eMka.

Łowcy.B to popularny kabaret z Cieszyna tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego: Bartka Górę (alias Góra), Bartka Gajdę (Prymus), Sławka Szczęcha (Zlew), Pawła Pindurę (Zakleszcz), Maćka Szczęcha (Maćkowy Potwór) oraz Mariusza Kałamagę (Basen). Wielokrotnie nagradzani artyści prezentują wyjątkowo absurdalny humor z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi, wyraźnie nawiązujący do teatru absurdu - nowatorskiego nurtu w dramacie współczesnym. Zapoczątkowany w latach pięćdziesiątych XX wieku we Francji, odżywa, przekształcany przez kolejne pokolenia twórców wpisując się w krajobraz współczesnej popkultury. Charakterystyczną jego cechą jest godzenie sprzeczności oraz odwrócenie ról przypisanych tragizmowi i komizmowi. W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa razy wygrał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

Najsłynniejsze skecze "Sweterków" to:
Johan Kupsztal
Sejm