3 kwietnia 2009
Starosta odznaczony

Podczas spotkania, które odbyło się urzędzie dzielnicy targówek Starosta Legionowski został odznaczony brązowym medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Główną tematyką spotkania, które odbyło się 30 marca w były m.in. następujące kwestie:
- zasady finansowania opieki nad zabytkami,
- realizacja rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”,
- zmiany w organizacji ratownictwa medycznego na Mazowszu, a także działaniach policji i straży pożarnej.

Korzystając z obecności samorządowców na spotkaniu Wojewoda Mazowiecki odznaczył samorządowców medalami. Jednym z odznaczonych był Starosta Legionowski Jan Grabiec.

Brązowy medal, który otrzymał, został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 roku (łącznie z medalem "Za udział w walkach o Berlin"). Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski docenił rolę lokalnych samorządowców