16 marca 2009
Mistrzostwa w szczypiorniaku szkół gimnazjalnych

W Hali Sportowej w Wieliszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

W środę, 11 marca, w Hali Sportowej w Wieliszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców ze Szkół Gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn, reprezentujących:
· Legionowo – Gimnazjum nr 4 – opiekun Sławomir Nowak
· Legionowo – Gimnazjum nr 2 – opiekun Andrzej Domaszewicz
· Jabłonna – opiekun Grzegorz Tuziemski
· Zegrze – prowadzący Jacek Cebo
· Stanisławów Pierwszy – opiekun Tomasz Ratajczak
· gospodarze turnieju – Wieliszew – opiekun Tadeusz Szczygielski.

3. Zegrze

W pierwszym meczu grupy A spotkały się drużyny Jabłonna – Stanisławów I; po bardzo wyrównanej grze nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy ze Stanisławowa I, wygrywając 6:5. Tu o zwycięstwie zadecydował w dużym stopniu wzrost zawodników ze Stanisławowa I, jednak jak na piłkę ręczną wynik bramkowy niewielki.

W pierwszym meczu grupy B spotkali się Zegrze – Legionowo Gimnazjum nr 4. Na początku pierwszej połowy nieznaczną przewagę uzyskali zawodnicy z Zegrza prowadząc dwoma, trzema bramkami, jednak w drugiej połowie Legionowo doprowadza do remisu. Po bardzo dramatycznej i wyrównanej końcówce meczu Zegrze wygrywa 11:10.

W drugim meczu grupy A Legionowo Gimnazjum nr 2 spotkało się z Jabłonną. Spotkanie zacięte, wyrównane w którym posypały się nawet czerwone kartki dla zawodników z obu drużyn, kończy się remisem 12:12.

W drugim meczu grupy B spotkały się drużyny: Legionowo Gimnazjum nr 4 i Wieliszew. Mecz stojący na wysokim poziomie, szybki. Na początku Wieliszew uzyskuje przewagę jednej, dwóch bramek i kontroluje mecz do końca spotkania wygrywając 15:14.

Ostatni mecz fazy grupowej w grupie A pomiędzy Stanisławowem I a Legionowem Gimnazjum nr 2 zakończył się drugim remisem (11:11) w tej grupie. Mecz ciekawy, jednak dało się w nim już odczuć lekkie zmęczenie zawodników obu drużyn.

Trzeci mecz w grupie B miał zadecydować która z drużyn: Wieliszew czy Zegrze zagra w finale. I tu znów zacięta walka o każdą piłkę, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć w czasie meczu większej przewagi, jednak drużyna z Wieliszewa w końcówce okazała się lepsza wygrywając 14:13.

W meczu o V miejsce spotkały się Jabłonna i Legionowo Gimnazjum nr 4. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej zarysowała się nieznaczna przewaga chłopców z Legionowa, którzy ostatecznie wygrali 19:14.

Mecz o III miejsce pomiędzy Zegrzem i Legionowem Gimnazjum nr 2 bardzo zacięty, wyrównany. Dało się zauważyć braki kondycyjne u chłopców z Zegrza, co w ostateczności zaważyło na ich przegranej 10:11.

W meczu finałowym spotkały się drużyny ze Stanisławowa Pierwszego i Wieliszewa. Początek meczu, dobra gra Wieliszewa i pod koniec pierwszej połowy prowadzenie trzema bramkami. Po przerwie gra się wyrównała i po błędach z jednej i z drugiej strony na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem Stanisławów I doprowadza do wyrównania 14:14. Jednak to wszystko, na co było w tym dniu stać Stanisławów I; dwie ostatnie akcje meczu przeprowadza Wieliszew i strzela dwie bramki pokonując Stanisławów I 16:14.

Foto
Końcowe sekundy finałowego meczu

Na wyróżnienie w drużynie Wieliszewa zasługuje Damian Rutkowski, który rozegrał bardzo dobre zawody.
Wygrywając turniej Gimnazjum w Wieliszewie zakwalifikowało się do mistrzostw międzypowiatowych, które odbędą się 16 kwietnia, w Zielonce.