19 lipca 2012
Bezpieczne plażowanie

Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie we współpracy Komisariatem Rzecznym Policji ustawił na plażach Jeziora Zegrzyńskiego pięć tablic informujących o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Foto

Nad wodą odpoczywają wszyscy spragnieni chłodu, wypoczynku i wrażeń. Aby nikt z wypoczywających nie zapomniał jak zadbać o własne bezpieczeństwo ustawiliśmy tablice, które bardzo obrazowo przekonują naszych turystów jak zażywać kąpieli, czego im nie wolno robić, gdzie zadzwonić w razie potrzeby i jak udzielić pierwszej pomocy. Tym razem to nie nadmiar tekstu, który trudno przyswoić, ale przyciągające wzrok, łatwe do zapamiętania kolorowe ilustracje.

Tablice ustawiono na głównych plażach Jeziora Zegrzyńskiego: Dzikiej Plaży w Nieporęcie, w Serocku, Wieliszewie oraz w Porcie Jachtowym Nieporęt i Centrum Konferencyjnym Promenada. Mamy nadzieję, że to będzie miało wpływ na zwiększenie czujności plażowiczów i wszyscy odwiedzający nasze jezioro bezpiecznie powrócą do swoich domów.

Foto