12 stycznia 2009
Karnawał w TPD

W niedzielę odbył się doroczny bal karnawałowy dla dzieci z Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD. Zorganizowano go, jak co roku, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie.

Bal karnawałowy organizowany jest co roku w styczniu przez Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski działające przy TPD w Legionowie. W tym roku termin zabawy wypadł w tym samym dniu, co finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imprezie uczestniczyło około 80 dzieci z różnymi dysfunkcjami psychoruchowymi: mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa i innymi. Bal jest wspaniałą okazją do integracji środowiska osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Foto
Dla balowiczów wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Legionowie

Tradycyjnie na imprezie nie zabrakło zaproszonych gości: m.in. starosty legionowskiego Jana Grabca, prezydenta miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego oraz przedstawicieli sponsorów. Przywitała ich wszystkich Pani Teresa Gawrońska, która na co dzień organizuje pracę Koła. Za trud pracy z dziećmi Pani Teresa otrzymała od Zarządu Koła bukiet kwiatów i masę ciepłych słów, które wywołały wzruszenie na jej twarzy.

Foto
Podziękowanie za codzienną pracę na rzecz dzieci wzruszyło Teresę Gawrońską (pierwsza z prawej), organizująca na codzień pracę Koła

Pan Krzysztof Wołejko, dyrektor SP Nr 1 w Legionowie, a tym samym gospodarz zabawy, przygotował dla zgromadzonych krótki występ dzieci, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Po części artystycznej rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził zespół z Jednostki Wojskowej w Białobrzegach. Przy stołach zastawionych słodkościami i szalonej muzyce zabawa potrwała do późnego popołudnia.