7 stycznia 2009
Płać podatki przez internet

W ostatnich dniach grudnia na stronie internetowej Urzędu Gminy Jabłonna została dodana nowa usługa - ePodatki

Usługa ePodatki (granatowy baner po prawej stronie) adresowana jest do osób fizycznych i prawnych, które chcą przeglądać i regulować swoje zobowiązania podatkowe wobec gminy. Służy do informowania, monitorowania i zarządzania własnymi zobowiązaniami podatkowymi. Dzięki usłudze użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji z każdego komputera podłączonego do sieci Internet.

Prezentowane informacje dotyczą podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, podatku od środków transportowych, opłat z tytułu dzierżaw i użytkowania wieczystego. Ponadto, usługa wyświetla informacje dotyczące bieżących rozliczeń księgowych podatków i opłat, a także umożliwia dokonanie płatności.

W celu założenia konta i uruchomienia usługi należy wypełnić formularz rejestracyjny. Po kliknięciu przycisku Utwórz konto należy wypełnić wszystkie zakładki formularza rejestracyjnego, a następnie kliknąć na przycisk Wyślij. Po otrzymaniu potwierdzenia na podany adres mailowy należy zgłosić się do Urzędu Gminy w celu zweryfikowania tożsamości i otrzymania dostępu do usługi.