16 lipca 2012
Przedsiębiorco! Weź udział w bezpłatnych targach.

uż 25 i 26 sierpnia w Legionowskiej Arenie odbędą się targi, przeznaczone dla przedsiębiorców z branży turystycznej i okołoturystycznej oraz osób planujących samozatrudnienie.

Projekt został stworzony w celu wsparcia rozwoju przedsiębiorczości małej i średniej w powiecie legionowskim, zwłaszcza pod kątem skorzystania z ogromnego potencjału turystycznego naszego regionu oraz zelektronizowania informacji o przedsiębiorczości. Inicjatywa ta organizowana jest przez Gminę Miejską Legionowo przy wsparciu Powiatu Legionowskiego i Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie, współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

W targach mogą brać udział wymienieni wcześniej przedsiębiorcy i osoby chcące pracować na własny rachunek oraz organizacje pozarządowe i przedstawiciele gmin z terenu powiatu legionowskiego. Będą podzielone będą na trzy panele tematyczne: strefę ekonomiczno – gospodarczą, społeczno – kulturową i ekologiczną. Odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się jak mogą wykorzystać swój potencjał, jak się rozwinąć oraz jak skorzystać z ulg i zachęt do prowadzenia własnej działalności. Druga edycja targów planowana jest na 15-16 grudnia br.

Takie działania przyniosą korzyść obopólną. Aktywizacja przedsiębiorców pozwoli nam wypromować powiat, jako region wart szczególnego zainteresowania z szeregiem udogodnień dla obecnych i przyszłych inwestorów, przy jednoczesnej reklamie dla tych firm, bez ponoszenia dla nich dodatkowych kosztów.

W ramach projektu, w biurze Powiatowej Izby Gospodarczej, działać będzie punkt informacyjno – doradczy, w którym specjaliści powiedzą, jak pozyskać środki zewnętrzne i jakie warunki należy spełnić, żeby otworzyć własną działalność gospodarczą. Powstanie stale aktualizowany portal dotyczący innowacyjności i przedsiębiorczości w powiecie w języku polskim i angielskim, który będzie zawierał szereg przydatnych informacji, takich jak opis lokalizacji terenów inwestycyjnych, lokalnych uwarunkowań biznesu, planach rozwojowych, organizacjach przedsiębiorców.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Priorytet I – Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu. Działanie 1.7 – Promocja gospodarcza.

Całkowita wartość projektu to 300 000 zł. Poziom dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – 85%.

Więcej informacji w Biurze Projektu: Urząd Miasta Legionowo
ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo, II piętro, pokój 3.23