31 grudnia 2009
Świat widziany oczami młodzieży

Europejskie Forum Młodzieży zaprasza na międzynarodową wymianę młodzieży, która odbędzie się w dniach 18-25 stycznia 2009 r. w miejscowości Kilis w Turcji.

Wymiana ta jest przeznaczona dla młodzieży w wieku od 16 - 25 lat (5 uczestników plus opiekun), zainteresowanej integracją europejską, przełamywaniem barier kulturowych, inicjatywami młodzieżowymi. W programie oprócz warsztatów znajdują się również rozmaite gry interkulturalne oraz wycieczki krajoznawcze.

W programie wycieczka do Starożytnego Miasta Zeuga/Gaziantep – Muzeum ceramiki. Podstawowe cele wymian to:
- przełamywanie barier międzyludzkich - promocja wzajemnego zrozumienia,
- edukacja kulturalna - odkrywanie innych kultur i krajów,
- poprawienie tolerancji i szacunku,
- promocja założeń europejskich wśród młodzieży,
- organizowanie warsztatów z uczestnikami z różnych krajów,
- promocja dialogu i wzajemnego oddziaływania między młodymi ludźmi,
- ochrona dziedzictwa kulturowego
- wizytacja środowiska naturalnego regionu.

Podczas pobytu na wymianie organizatorzy zapewniają opiekę, wyżywienie oraz realizację planu (wraz z wycieczkami krajoznawczymi). Nocleg w hotelu młodzieżowym.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską. Planowany wylot z Berlina lub z Warszawy.

Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie wypełnionych formularzy do godz. 14.00 dnia 07.01.2009r. na adres e-mail adam@efm.org.pl lub nr faxu (074) 8 111 399.
Wkład uczestnika w projekt wynosi 595 zł (jest uzależniony od ceny biletu lotniczego) oraz ubezpieczenie 22 zł.
Zakwalifikowane osoby zostaną poinformowane niezwłocznie po zakończeniu procesu rekrutacji.
W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z 608-320-983 – Adam Jaśnikowski.