15 grudnia 2008
Kolejne pieniądze na nasze drogi!

W dniu 10 grudnia Wojewoda Mazowiecki oraz Starosta Legionowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu „Przebudowa i modernizacja drogi powiatowej nr 01639 Chotomów-Jabłonna”.

logo ZPORR
logo

Inwestycja w Gminie Jabłonna realizowana była na przestrzeni lat 2002-2007, a jej wartość wyniosła blisko 7 000 000 złotych. Powiat Legionowski złożył w 2005 roku wniosek o jej dofinansowanie w ramach Działania 1.1.1 Priorytetu I Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Projekt znalazł się na liście rezerwowej w związku z wyczerpaniem środków funduszy strukturalnych w tamtym okresie. Oszczędności powstałe w wyniku realizacji projektów z innych działań, dały szansę między innymi naszemu projektowi na dofinansowanie części kosztów inwestycji. Wstępnie umowa została zawarta na kwotę 4 089 867 zł, z których 3 067 400,25 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z uwagi na fakt, że projekt został już zrealizowany konieczne będzie zawarcie aneksu, w którym kwota ta ulegnie zmianie po zliczeniu wszystkich realnych kosztów inwestycji.