11 grudnia 2008
Przyjaźń polsko-włoska

401 kart z życzeniami od dzieci z Gminy Wieliszew dla przyjaciół z włoskiej Gminy Graffignano

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci z Gminy Wieliszew wysłały 401 własnoręcznie wykonanych kart z życzeniami dla przyjaciół z włoskiej Gminy Graffignano.

W listopadzie przedstawiciele obu gmin podpisali porozumienie partnerskie, które było wynikiem sukcesywnie zacieśnianej współpracy rozpoczętej już w kwietniu 2008 roku. W tym czasie Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki odwiedził Gminę Graffignano, a wkrótce potem z rewizytą do Polski udał się Zastępca Burmistrza Gminy Graffignano Gulio Curti. Szczególnie obiecująco rozwija się współpraca kulturalna – we Włoszech występował wieliszewski Zespół Tańca Ludowego „Promyki”, oraz samorządowa - Gmina Wieliszew podjęła działania w kierunku przystąpienia do działań mających na celu stworzenie Europejskiej Sieci Tematycznej.