12 lipca 2012
Bądź rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we wrześniu br. organizuje bezpłatne szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze.

Jednym z zadań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie jest organizowanie pieczy zastępczej. Na terenie Powiatu Legionowskiego w okresie od stycznia 2012 r. do czerwca 2012 r. funkcjonowało 129 rodzin zastępczych, w których przebywało 205 dzieci. Powodami umieszczeń małoletnich w rodzinach zastępczych są zazwyczaj bezradność opiekuńczo-wychowawcza, uzależnienia rodziców, ale też choroby uniemożliwiające sprawowanie opieki nad dziećmi.
Z uwagi na konieczność niesienia pomocy dzieciom w tak trudnej sytuacji życiowej i potrzeby w zakresie tworzenia nowych, profesjonalnie przeszkolonych rodzin zastępczych, PCPR przeszkoli osoby chętne podjęcia się tak szlachetnej misji. Szkolenie będzie prowadzone licencjonowanym programem PRIDE Towarzystwa NASZ DOM.

Więcej o programie

Małżeństwa i osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym szkoleniu, proszone są o kontakt Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie:

Legionowo, ul. Sikorskiego 11
(budynek Starostwa Powiatowego w Legionowie, II piętro)
tel. 22-764-02-03, 22-764-02-04
e-mail: pcpr.legionowo@wp.pl