19 listopada 2008
Nowy nabytek OSP w Nieporęcie
Współpraca gminy Nieporęt i Samorządu Województwa Mazowieckiego przyniosła rezultaty w postaci samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieporęcie.

Starania o dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego z programu „OSP 2008” rozpoczęły się na początku roku. Po pozytywnej weryfikacji gminnego wniosku przez Urząd Marszałkowski, w lipcu podpisana została umowa przyznania dotacji celowej i warunków jej rozliczenia. Gmina otrzymała 80 tys. zł na zakup samochodu, wkład własny wyniósł 30 tys. zł.
Po zakończeniu procedury przetargowej, pojazd stanął w Nieporęcie.

Nowy wóz strażacki wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Prezentacja zakupu odbyła się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nieporęt (14.11). Samochód jest marki Volvo typ FL 614, o pojemności zbiornika na wodę 1800 litrów. Wyposażony jest w autopompę, 2 drabiny o długości 13 i 10 metrów oraz 2 węże długości 40 metrów każdy, zakończone prądownicami.
Jest to średni samochód ratowniczo - gaśniczy, dający duże możliwości podczas akcji. Razem z drugim wozem jednostki OSP z Nieporętu, Starem 266, o pojemności 2500 litrów i napędem na 3 osie oraz przygotowanymi do działań strażakami, stanowił będzie podstawę bezpieczeństwa pożarowego w gminie.