15 grudnia 2005
Opłatek i order
Nietypowe spotkanie wigilijne odbyło sie dziś w legionowskim Starostwie. Doktor Ignacy Mackiewicz został uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym.

Na powiatowej wigilii zjawiło się kilkudziesięciu przedstawicieli samorządu, oświaty, służb mundurowych, czy opieki zdrowotnej.

Województwo Mazowieckie reprezentował Wicewojewoda Adam Mroczkowski, który wraz ze starostą Dorotą Sowińską-Kobelak wręczył Złoty Krzyż Zasługi znanemu legionowskiemu lekarzowi Ignacemu Mackiewiczowi. Pan Mackiewicz jest inicjatorem Samorządowego Programu Promocji Zdrowia w zakresie Prewencji Chorób Nowotworowych. Dzięki programowi, z którego korzystają mieszkańcy wszystkich Gmin Powiatu, już kilkaset osób zdołało uniknąć śmierci lub choroby nowotworowej.

Spotkanie wigilijne
Spotkanie wigilijne