30 października 2008
Włosi w Wieliszewie
Na zaproszenie Wójta Gminy Wieliszew delegacja z włoskiej gminy Graffigano gościła w ostatnim tygodniu na terenie powiatu.

Specjalnie dla gości sesja Rady Gminy Wieliszew została podzielona na dwie części: merytoryczną - w piątek 25 października i uroczystą - w sobotę. Jak podkreślił Gulio Curti, zastępca burmistrza gminy Włochy dopiero poznają Polskę, a Gmina Wieliszew stanowi „okno do poznania nie odkrytego dotychczas kraju”.

Podczas wizyty Rada Gminy Wieliszew jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia treści umowy o partnerskiej współpracy pomiędzy Gminą Graffignano, Republiką Włoską a Gminą Wieliszew, oraz uchwałę w sprawie wyrażenia woli o przystąpieniu Gminy Wieliszew do działań mających na celu stworzenie Europejskiej Sieci Tematycznej.

W niedziele goście uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, podczas której ksiądz proboszcz kanonik Marek Janicki serdecznie ich przywitał.

Uroczystość swoim występem uświetnił dyrygowany przez Stanisława Kmieciaka Chór Bel Canto, którego występ wywarł ogromne wrażenie na gościach.

Po Mszy świętej Włosi zwiedzili Gminę Wieliszew oraz pobliską Twierdzę Modlin, a ich krótki pobyt zwieńczyła uroczysta kolacja wraz z uczestnikami wyjazdu do Włoch, radnymi, sołtysami.

Wzruszeni goście podkreślali, iż Wieliszew zostaje w ich sercu.

Miejmy nadzieję, że współpraca obu gmin będzie rozwijała się coraz bardziej i w wielu kierunkach. Wójt Gminy Wieliszew zaprasza wszystkich Wieliszewian do narysowania jak najwięcej kartek świątecznych, które zostaną wysłane do Graffignano. Serdecznie zapraszamy.

Wójt Gminy Wieliszew z reprezentantami gminy Graffignano