22 października 2008
III Wieliszewski Bieg Jesieni
Mimo niesprzyjającej aury ponad 60 zawodników stanęło na starcie III Wieliszewskiego Biegu Jesieni.

Zawody odbyły się w sobotę, 18 października, przed halą sportową w Wieliszewie. Organizatorzy – Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Urząd Gminy Wieliszew i Stowarzyszenie "Młodzi dla Rozwoju EMKA" – podarowali wszystkim uczestnikom imprezy pamiątkowe koszulki, a także zapewnili napoje i batony energetyczne.

III Wieliszewski Bieg Jesieni był podzielony na pięć kategorii wiekowych oraz dwie trasy:
- 1 km pętla (uczniowie klas I-III, IV-VI z podziałem na dziewczynki i chłopców / Bieg Rodzinny: drużyny 2-osobowe, warunkiem startu jest “wielopokoleniowość” składu, tj. osoba dorosła + dziecko do lat 12): stadion sportowy, ul. Kościelna, Modlińska, Ogrodowa, Polna, Kościelna, stadion.
- 4 km pętla (OPEN: 13 - 40 lat z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz SENIOR: powyżej 40 lat z podziałem na panów i panie): stadion sportowy, ul. Kościelna, Modlińska, Niepodległości, Spacerowa, Świętojańska, Jeziorna, Willowa, Niepodległości, Słoneczna, Polna, Kościelna, stadion.
Zwycięzcy III Wieliszewskiego Biegu Jesieni otrzymali puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczył im prezes stowarzyszenia „Młodzi dla Rozwoju – EMKA” Paweł Kownacki.

Foto
Prezes Stowarzyszenie Emka, Radny Powiatu Legionowskiego Paweł Kownacki wręcza nagrodę w kategorii Open

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Bieg 1 km:

Bieg Rodzinny (1 km)
1. Kąkol Mariusz i Piotrek
2. Chuderliński Marek i Marta
3. Giers Hubert i Darek

Dziewczęta kl. I-III (1 km)
1. Bosacka Faustyna
2. Jakóbczak Monika
3. Kurowska Klaudia