16 października 2008
Pamiętajmy o przeszłości
Z okazji przypadającej w bieżącym roku rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy zachęcić mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego do udział w konkursie.

Konkurs skierowany jest do szerokiego grona odbiorców i zostanie przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych:
· Uczniowie klas I – III szkół podstawowych
· Uczniowie klas IV – VI
· Uczniowie gimnazjów
· Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
· Osoby dorosłe

Zasady konkursu
Uczestnicy konkursu mają do wyboru 4 różne formy:
1. praca plastyczna (technika dowolna):
· plakat obrazujący tradycje walk o niepodległość 1918 roku na terenie Legionowa i powiatu legionowskiego (format A – 1)
· praca przedstawiająca miejsca w regionie związane z walką o niepodległość (format A – 3)
· komiks obrazujący tradycje walk o niepodległość 1918 roku na terenie Legionowa i powiatu legionowskiego (format A – 3)
2. album wykorzystujący różnorodne materiały (kopie fotografii, szkice, plany i mapy, rysunki, kserokopie dokumentów, listów itp.) na temat: „Tradycje walk o niepodległość 1918 roku w moim regionie/ mojej rodzinie”
3. prezentacja multimedialna na temat: „Miejsca związane z walką o niepodległość w 1918 roku na terenie mojej miejscowości (powiatu, regionu)”
4. praca literacka (opowiadanie, esej, wiersz) związana tematycznie z walkami o niepodległość 1918 roku w powiecie legionowskim (miejsca, uczestnicy, wydarzenia)

· ogłoszenie konkursu – 19 września 2008 r.
· termin nadsyłania prac – 27 października 2008 r.
· ogłoszenie wyników – 7 listopada 2008 r.
Prace zapakowane i podpisane (imię i nazwisko, wiek, adres i telefon lub e-mail, w przypadku uczniów także nazwisko nauczyciela - opiekuna) prosimy przekazywać do Muzeum Historycznego w Legionowie ul. Mickiewicza 23.
Zwycięzcy w każdej kategorii zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami.
Dopuszcza się wyłącznie prace indywidualne.

Komisja konkursowa
Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów, w jej skład wejdą: historycy, plastyk, informatyk, polonista.