8 października 2008
Neo-nówka w Wieliszewie
Świecąca już bardzo mocno na kabaretowym firmamencie grupa zawita do nas w przyszłym miesiącu w ramach Wieliszewskich Spotkań Kabaretowych.

To już szóste z cyklu Wieliszewskich Spotkań Kabaretowych. Tym razem (piątek - 28 listopada, godz. 19.00) w sali widowiskowej (dawnym zakładowym kinie "Krokus" :) przy wieliszewskim Urzędzie Gminy spotkamy się z kabaretem NEO-NÓWKA w programie: "Co by było gdyby?".

Bilety (15 zł młodzież szkolna, 20 zł dorośli) do nabycia w Ośrodku Kultury w Wieliszewie - pokój nr 6. Urzędu Gminy, ul. Modlińska 1 lub pokój nr 3. w hali sportowej, ul. Modlińska 65. Możliwa telefoniczna rezerwacja (do kilku biletów) pod nr 022 782 20 44 lub 022 782 21 44.

Kabaret NEO-NÓWKA:
Są z Wrocławia, i "okolic". Uprawiają m.in. satyrę polityczną, ale... z pomysłem - co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza… i zostali dostrzeżeni! Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca.

Neo-nówka - Moherowe berety

Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Oglądając ten kabaret ma się wrażenie, że „gdzieś już to widziałem/-am ”... a potem się przypomina - no tak, wczoraj w urzędzie.

Bardzo często Neo-Nówka jest gościem telewizyjnych kabaretonów. Nic dziwnego, bo na wszystkich znaczących przeglądach zdobyła nagrody, a pomysłów na numery im nie brakuje. Pisze je samo życie.

Kabaret Neo-nówka tworzą: Roman Żurek, Michał Gawliński, Radek Bielecki.

Roman Żurek - to on założył i stara się ogarnąć ten cały bajzel. Konsekwentny i upierdliwy, w kabarecie znany jako "Dyktatore Romano". Ma specyficzne poczucie humoru. Ci którzy go nie znają w czasie rozmowy mogą czuć się obrażeni już po drugim zdaniu. Oprócz tego bywa tez sympatycznym i radosnym chłopcem. Do tego skończył kiedyś Historię. Najdziwniejsza rzecz jaka mu sie przydarzyła: Raz go poniosło i opłacił abonament radiowo-telewizyjny. Lubi: Długie spacery po lesie i bieganie po rosie.

Michał Gawliński - jest najmłodszy w zespole, ale już niedługo. Ciągle coś gubi (zwłaszcza rekwizyty). Ale ma też niespotykany dar przyciągania do siebie policji, zwłaszcza jak siedzi za kierownicą. Poza tym jest miły, uroczy i kochają go kobiety (w przedziale od lat 14 do nieskończoności). Najdziwniejsza rzecz jaka mu sie przytrafiła: Kończy Fizykę, a uczy w szkole podstawowej plastyki i muzyki. Lubi: Długie spacery po lesie. Dlaczego długie? Bo na krótkich się gubi.

Radek Bielecki - w Neo-Nówce od stycznia 2008 roku. Jak się nie trudno domyślić najmłodszy stażem członek kabaretu. W środowisku jego zmiana barw klubowych nazywana jest transferem roku. Radek pochodzi z Warmii, a konkretnie z Lidzbarka Warmińskiego. Tam się urodził i mieszkał do grudnia 2007 roku. Aktualnie jest napływowym mieszkańcem Wrocławia (ul. Legnicka). Na scenie nie da się go nie zauważyć. Jest troszeczkę większy od reszty Neo-Nówki i w dodatku z bródką. W kabarecie wszystkie konflikty i nieporozumienia rozwiązuje za pomocą "parolka". Wcześniej pyta tylko: "z podpórką czy bez?". Ma już nową ksywkę: "Robercik". Ulubione miejsce we Wrocławiu - Dolmed. Najdziwniejsza rzecz jaka mu się przytrafiła: W obecności policjantów włamał się do własnego mieszkania będąc przekonanym, że w środku jest złodziej. Uwielbia: Dobrą muzykę i Warmię.

Serdecznie zapraszamy!

--------------------------------------------------------------------------------
Ośrodek Kultury w Wieliszewie
ul. Modlińska 65