8 października 2008
Powiat patronuje szóstkom
We wtorek (07.10) została podpisana umowa na mocy której powiat legionowski stał się patronem organizacyjnym Legionowskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2008/2009.

Głównym polem działania Stowarzyszenia jest organizacja rozgrywek piłkarskich dla mieszkańców miasta Legionowo oraz powiatu legionowskiego. Rozgrywki w ramach szóstek podzielone są na III odrębne ligi, które skupiają łącznie 38 drużyn. Liczba zawodników biorących udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez stowarzyszenie przekroczyła 600 osób i ciągle wzrasta.

Zgodnie z postanowieniami parafowanej wczoraj umowy obie strony zobowiązały się do zacieśnienia współpracy, która będzie polegała w głównej mierze na: promocji piłki nożnej i upowszechnianiu kultury fizycznej jako formy spędzania czasu wolnego, informowaniu samorządu o wynikach rozgrywek w ramach Ligi Szóstek celem ich publikacji na witrynie powiatu, promocji powiatu we wszelkiego rodzaju materiałach promocyjnych, które będą wydawane przez stowarzyszenie.