23 września 2008
Pożegnanie lata w Wieliszewie
W sobotę, 20 września, na placu przy Domu Ogrodnika w Michałowie-Reginowie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Pożegnanie Lata”.

Impreza rozpoczęła się otwarciem wystawy „Szyk michałowski wczoraj i dziś”, na której zaprezentowano ponad 100 zabytkowych porcelanowych laleczek oraz ubrania, buty i torebki z okresu dwudziestolecia międzywojennego i lat 50-tych XX wieku.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował swój program artystyczny chór „Belcanto”. Potem rozpoczęły się zabawy i konkursy dla młodzieży. Można było wygrać atrakcyjne nagrody – m.in. artykuły ozdobione herbem Gminy Wieliszew. Do dyspozycji najmłodszych oddano plac zabaw z tzw. „dmuchańcami”. W kulminacyjnym momencie imprezy na scenie pojawił się zespół czterech tancerek, które ubrane w cygańskie stroje zaprezentowały wszystko, co najbardziej lubimy w kulturze romskiej – żywiołową muzykę, gorące tańce, radość spontanicznej zabawy. Gmina Wieliszew pożegnała lato piosenką włoską w wykonaniu Roberto Zucaro. Nostalgiczna muzyka pochodząca z Półwyspu Apenińskiego przypomniała wspaniałe chwile, jakie przeżywaliśmy podczas tegorocznych wakacji i skłaniała do tęsknoty za pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny.
Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata” zorganizowali: Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Sołtys i Rada Sołecka Michałowa-Reginowa, Kółko Rolnicze „Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie „Etyka i Prawo”. Imprezę objął patronatem Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki.

Cygańskie tancerki