8 sierpnia 2008
Regionalny Konkurs Grantowy
1 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać Szanse 2008". Wnioski można składać do 1 października 2008 r.

Wysokość dotacji, jaką można uzyskać w konkursie to kwota do 7 tysięcy złotych na projekty trwające do 6 miesięcy. Mogą się o nią ubiegać stowarzyszenia i fundacjegminne domy kultury i biblioteki orazgrupy mieszkańców, planujące założyć stowarzyszenie. Działania realizowane w ramach projektów, których dotyczyć będą wnioski o dotację, powinny być adresowane do młodzieży w wieku 13 - 19 lat, zamieszkującej tereny wiejskie i miasta do 20 tysięcy mieszkańców.

Zachęcamy wszystkie podmioty, które mogą brać udział w konkursie do składania wniosków. Jak dotąd w ramach programu "Równać Szanse" nie został bowiem zrealizowany żaden projekt z terenu powiatu legionowskiego.

Wnioski konkursowe można składać do 1 października 2008 r. u odpowiedniego Partnera Regionalnego programu "Równać Szanse". Zasady konkursu, formularz wniosku oraz kryteria oceny merytorycznej projektów są dostępne na stronie http://www.rownacszanse.pl.