4 sierpnia 2008
Kolejna inwestycja powiatu
Dziś rozpoczęła się przebudowa kolejnej drogi powiatowej -ciągu ulic Wyszyńskiego i Parkowej (na odcinku od ul. Batorego do ul. Jagiellońskiej) w Legionowie.

Roboty modernizacyjne obejmą swoim zakresem:
- przebudowę nawierzchni jezdni,
- miejscową przebudowę chodników i wjazdów na posesje,
- przebudowę zatok postojowych,
- przebudowę zatoki autobusowej przy ul. Wyszyńskiego,
- budowę i przebudowę odwodnienia: wykonanie ścieków przykrawężnikowych, studzienek ściekowych oraz drenażu rozsączającego,
- wykonanie oznakowania drogi oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Zakres zaplanowanych prac wymaga, aby w celu ich sprawnego ich przeprowadzenia wyłączyć przebudowywane odcinki drogi z ruchu. W związku z tym w okresie wykonywania robót wystąpią utrudnienia w ruchu:
- wskazane odcinki drogi zostaną zamknięte – zakaz ruchu nie będzie obejmował pojazdów dojeżdżających do posesji oraz pojazdów budowy,
- okresowo możliwe jest zwiększenie natężenia hałasu, związane z pracą ciężkiego sprzętu drogowego,
- w momencie wykonywania prac na wysokości danej nieruchomości (np.: wykonywanie podbudowy drogi, kładzenie asfaltu) utrudniony lub czasowo niemożliwy będzie wjazd na posesję.

W czasie trwania robót modernizacyjnych zalecany objazd prowadził będzie ulicami: Jagiellońska – Warszawska – Piaskowa – Al. Legionów.

Na czas trwania prac uruchomiony został autobus zastępczy dla linii 804, który będzie jeździł wahadłowo na trasie Legionowo Przystanek PKP – Osiedle Młodych - Starostwo. Rozkład jazdy znajdziecie Państwo poniżej.

Foto

Prace potrwają około miesiąca od momentu ich rozpoczęcia, tj. 4 sierpnia 2008 r. Termin uruchomienia robót na ulicach Wyszyńskiego i Parkowej jest skoordynowany z zakończeniem modernizacji ulicy Kościuszki w Legionowie i przywróceniem na niej ruchu.