26 kwietnia 2008
Dawid Szulich mistrzem Polski
W dniach 18-20 lipca na 50 metrowej pływalni "Astorii" Bydgoszcz odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu

Foto
Dawid Szulich z trenerem Rafałem Perlem

235 zawodniczek i zawodników z 71 klubów z Polski rywalizowało nie tylko indywidualnie, ale również w klasyfikacji klubowej. Mazowsze zwyciężyło klasyfikację generalną zdobywając 349,75 pkt. UKS Delfin Legionowo reprezentował Nasz najlepszy zawodnik Dawid Szulich, który zdobył komplet medali złoty,srebrny i brązowy. Złoty medal wywalczył na dystansie 50 m stylem klasycznym z nowym rekordem życiowym 0:29,63. Podczas dekoracji Dawida na najwyższym podium stanął trener Rafał Perl. Trener został udekorowany złotym medalem przez Jana Wiederka delegata PZP. Srebrny medal Dawid zdobył na dystansie 100 m stylem klasycznym osiągając rezultat 1:05,23 i brązowy medal na 200 m stylem klasycznym 2:22,86.
Po raz kolejny Dawid Szulich potwierdził, że należy do czołówki specjalistów stylu klasycznego w Polsce. Serdecznie gratulujemy.