29 czerwca 2012
Europejski skok po złoto

Damian Jasiński, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul. Jagiellońska 69 w Legionowie, zdobył złoty medal w sztafecie 4x100 metrów w Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych.

W dniach 15- 16 czerwca 2012 roku w mieście Gavle w Szwecji odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy organizowane przez Międzynarodową Organizację INAS, zrzeszającą sportowców z niepełnosprawnością intelektualną Damian, oprócz spełnionych, złotych marzeń, uzyskał tam ósme miejsce w skoku w dal.
Kariera sportowa Damiana rozpoczęła się cztery lata temu od uczestnictwa w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Otwocku, organizowanych prze Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe,, Sprawni- Razem”.W imprezie tej startują uczniowie szkół specjalnych z Mazowsza. Zwycięzcy zawodów otrzymują prawo startu w Mistrzostwach Polski, które co roku w czerwcu rozgrywane są w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim.

Foto

W 2010 roku w Mistrzostwach Mazowsza Damian zdobył złoty medal w biegu na 100 metrów oraz złoty medal w skoku w dal, a w Mistrzostwach Polski złoty medal w biegu na 100 metrów i srebrny medal w skoku w dal. W 2011 roku powtórzył sukces z ubiegłego roku zdobywając w Otwocku 2 złote medale w biegu na 100 metrów i skoku w dal. Natomiast na Mistrzostwach Polski w Ostrzeszowie zdobył 3 złote medale w biegu na 100 metrów, skoku w dal i sztafecie 4x100 metrów. W 2012 roku startując już w grupie chłopców starszych, Damian ponownie zajął I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w konkurencjach bieg na 100 metrów i skok w dal. Na Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal w skoku w dal i srebrny medal w biegu na 100 metrów.

Foto

Życiowe rekordy zawodnika to 11,73 sekundy w biegu na 100 metrów i 6 metrów i 4 centymetry w skoku w dal. Te wyniki budzą szacunek i uznanie wśród wszystkich zawodników, nauczycieli i trenerów.
„Mój podopieczny ma ogromne możliwości rozwoju swoich umiejętności i kontynuowania kariery sportowej w ramach ruchu paraolimpijskiego” - mówi Jarosław Podłucki - nauczyciel PZSiPS, który trenuje Damiana w ramach lekcji wychowania fizycznego i pozalekcyjnych zajęć Koła Sportowego.
Fundacja „Promień Słońca” działająca przy Placówce, promując sport wśród młodzieży niepełnosprawnej, zakupiła Damianowi, w nagrodę za jego zaangażowanie sprzęt multimedialny oraz torbę i odzież sportową.

Foto

Pracownicy PZSiPS dokładają wszelkich starań, by ich uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności, i aby każdy z nich, mimo choroby, mógł wznieść się na wyżyny swych możliwości, jak to uczynił Damian.