19 czerwca 2008
Wieliszewskie świętowanie

Ponad 4 tysiące mieszkańców Gminy Wieliszew i przybyłych gości bawiło się podczas sobotniej imprezy z okazji Święta Gminy. Nie zabrakło tam również reprezentacji powiatu legionowskiego.

Foto
W Wieliszewie mieliśmy silną reprezentację. Stoisko powiatu obsługiwali (od lewej) prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i starosta Jan Grabiec. Obok nich wicewójt Wieliszewa Andrzej Szczodrowski.

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w organizacji Święta Gminy Wieliszew i - podobnie jak w ubiegłym roku - odwiedziliśmy mieszkańców z naszym stoiskiem informacyjnym. I podobnie jak w zeszłym roku cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo obok baloników i papierowych daszków przeciwsłonecznych, można było u nas pomalować sobie buzię, otrzymać najnowszy numer powiatowego Kuriera, mapę Jeziora Zegrzyńskiego i spis aktualnych telefonów do wszystkich wydziałów starostwa. Chętni mogli również własnoręcznie wybić pamiątkową monetę powiatu legionowskiego. Odwiedzając nasze stoisko można było spotkać ze starostą Janem Grabcem i jego zastępcą Januszem Kubickim, i osobiście przekazać swoje uwagi, porozmawiać o problemach trapiących mieszkańców.

Foto
Kto już miał pomalowaną buźkę, mógł własnoręcznie (lub z niewielką pomocą taty) wybić pamiątkową monetę powiatu.

Na sobotniej imprezie, poza stoiskiem powiatu, organizatorzy zapewnili oczywiście wiele innych atrakcji. Najmłodsi mogli poszaleć w "wesołym miasteczku". Na scenie prezentowali się lokalni artyści, m.in. wieliszewskie "Promyki", jak i gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: VOX i Lady Pank.

Obchody Święta Wieliszewa rozpoczęły się jednak już dzień wcześniej. W ubiegły piątek w wieliszewskiej hali sportowej odbył się I Turniej Gmin o Puchar Wójta Gminy Wieliszew, w którym wystartowali pracownicy samorządowi zaprzyjaźnionych urzędów. Drużyny wystartowały w konkurencjach: przeciąganie liny, wyścig sztafet, rzuty lotką do tarczy, spacer na szczudłach, mini-turniej piłki nożnej. Impreza sprzyjała integracji – choć rywalizacja była zacięta, walka o cenne punkty przebiegała w przyjacielskiej atmosferze.

Foto
Wieczorem publiczność bawiła się podczas występów grypy VOX...

Zawodniczki i zawodnicy przy okazji sportowej rywalizacji świetnie się bawili. Drużyna reprezentująca Gminę Wieliszew okazała się mało gościnna wygrywając klasyfikację generalną i zdobywając główne trofeum imprezy. Również pozostali uczestnicy – Gminy Pomiechówek i Jabłonna, Miasto Legionowo, Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim - otrzymali z rąk Wójta Gminy Wieliszew Waldemara Kownackiego upominki oraz pamiątkowe medale i puchary.

Ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Święta Gminy Wieliszew była niedzielna (15.06.) msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, odprawiona w intencji parafian i mieszkańców Gminy Wieliszew. Uświetnił ją koncert chórów Marzenie i Bel Canto.

Foto
... i gwiazdy wieczoru - Lady Pank.