28 czerwca 2012
Zegrzyńskie plaże skontrolowane

Letnia aura powróciła. Za chwilę wakacje. Dla miłośników plażowania i kąpieli w Jeziorze Zegrzyńskim mamy dobrą wiadomość - woda jest czysta.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie wydał komunikat o dopuszczeniu do kąpieli nad Jeziorem Zegrzyńskim w miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli na plażach przy:

- ul. 600-lecia w Wieliszewie,
- ul. Retmańskiej w Serocku,
- Wojskowym Domu Wypoczynkowym w Ryni.

Już niebawem, po bieżącej ocenie legionowskiego sanepidu jakości wody, dopuszczone do kąpieli zostaną, mamy nadzieję:

- kąpielisko "Dzika Plaża" w Nieporęcie, gdzie planowane jest otwarcie sezonu kąpielowego w najbliższą sobotę (30.06),
- miejsce do kąpieli zlokalizowane przy Ośrodku Promenada” w Ryni (otwarcie sezonu 1 lipca).

Orzeczenie nr 2/12 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie o jakości wody w kąpielisku/miejscu zwyczajowo wykorzystywanym do kąpieli z dnia 26.06.2012

Na plaży w Wieliszewie można bez obaw zażywać kąpieli
Ernest Mozol

W Serocku wykonano czyszczenie i sprzątanie plaży miejskiej przy ul. Retmańskiej. Tamtejsza plaża od soboty (30.06) do końca wakacji będzie nadzorowana w godz. 10.00-18.00 przez legionowski WOPR.

Przypominamy plażowiczom numer telefonu alarmowego nad wodą 601 100 100 lub 112 (policja) i 999 (pogotowie ratunkowe).