9 czerwca 2008
Bezpiecznie przy targu

W dniu 4 czerwca o godzinie 18.00 w Legionowe w klubie ,,Scena 210” odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie opracowywanej dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Sobieskiego na odcinku od ul. Rycerskiej do ul. Warszawskiej – długość ok. 1000 m.

Na spotkaniu poinformowano mieszkańców o zakresie projektowanych prac drogowych, ich wspólnym finansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Urząd Miasta Legionowo. Przedstawiono również projekt koncepcji przebudowy skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Piłsudskiego. W trakcie dyskusji mieszkańcy zgłosili do rozważenia niżej wymienione propozycje dotyczące przebudowy ulicy:

a) wyznaczyć przejazd dla rowerów przy nowo projektowanym przejściu dla pieszych na wysokości skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Wysockiego,
b) rozważyć możliwość przebudowy skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Husarską z istniejącego skrzyżowania niepełnego tzw. w literę ,,T”, w skrzyżowanie pełne, które będzie miało bezpośrednie połączenie z ul. Wysockiego, ze zmianą kierunku ruchu w ul. Wysockiego w stronę ul. Piłsudskiego,
c) zaproponowano wykonanie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Husarską lub zamontowanie progu zwalniającego z elementu prefabrykowanego przy przejściu dla pieszych w rejonie w/w skrzyżowania ulic,
d) przeanalizować możliwość przesunięcia istniejącego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. Husarską w kierunku ul. Warszawskiej w rejonie zatoki autobusowej,
e) rozważyć możliwość wkomponowania projektowanej trasy ścieżek rowerowych w plac targowiska i wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych i rowerów w rejonie ul. Husarskiej wraz z sygnalizacją świetlną.

Mieszkańcy, którzy nie mogli przybyć na spotkanie konsultacyjne, zachęcamy do wyrażenia swojej opinii i przesłania jej do Starostwa Powiatowego w Legionowie drogą elektroniczną pod adres poczty elektronicznej: drogi@powiat-legionowski.pl oraz inwestycje@powiat-legionowski.pl.

konsultacje społeczne z udziałem włodarzy Powiatu Legionowskiego