26 maja 2008
Malowane buźki i powiatowa waluta

W ubiegłą sobotę na legionowskim targowisku odbył się finał, trwających od miesiąca, Dni Legionowa. Nie mogło tam zabraknąć współorganizatora - Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Mieszkańcy jak zawsze nas nie zawiedli

Jak co roku organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a szczególnie dopieszczeni zostali najmłodsi: dmuchane zjeżdżalnie, kulki, statek piracki, trampolinki, kucyki. Nie zabrakło waty cukrowej i innych smakołyków. Wiele działo się również na scenie. Publiczność zabawiały gwiazdy lokalne, m.in. legionowski Szachraj, jak i te znane wszystkim: Joszko Broda, Kaszmir, Ryszard Rynkowski. Dla mieszkańców wystąpił zespół z Sevlieva - miasta partnerskiego Legionowa, a gwiazdą wieczoru była jedyna i niepowtarzalna Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

Kolorowe buźki - to jedna z naszych specjalności ;-)

Wśród licznych stoisk informacyjno - promocyjnych nie zabrakło stoiska Starostwa Powiatowego. Jak zawsze odwiedziły nas rzesze mieszkańców, dla których przygotowaliśmy m.in. nowy numer powiatowego Kuriera i mapę jeziora Zegrzyńskiego. Wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszyło się malowanie buziek, wszyscy zaś chcieli osobiście wybić pamiątkową monetę powiatu legionowskiego. W stoisku można było też zaopatrzyć się w ulotkę z aktualnymi numerami telefonów do starostwa, dostać balonik i daszek przeciwsłoneczny.

Nowy numer Kuriera rozchodził się jak ciepłe bułeczki

Kolejną atrakcją, którą zapewniło starostwo, był n@utobus, czyli autobus wyposażony w komputery i dostęp do Internetu. Można w nim było nauczyć się lub doszkolić w korzystaniu z zasobów tej globalnej sieci, a szkolenia były dostępne dla wszystkich chętnych i bezpłatne. N@utobus to projekt realizowany przez MSWiA przy współpracy z Fundacją Edukacji Ekonomicznej oraz partnerami z branży infomatycznej. Wśród głodnych internetowej wiedzy przeważali najmłodsi, choć zdarzali się również internauci w wieku dojrzałym.

Każdy chciał własnoręcznie wybić monetę powiatu

Tradycją stało się już, że przy zabawie powiat nie zapomina również zadbać o zdrowie mieszkańców. Na terenie imprezy pojawił się więc mammobus, gdzie panie w wieku 50 - 69 lat mogły się bezpłatnie przebadać.

N@utobus - atrakcja dla obecnych i przyszłych fanów Internetu

Choć niebo trochę straszyło chmurami, obeszło się bez deszczu i imprezę można uznać za bardzo udaną. Dni Legionowa się skończyły, ale my będziemy Państwa odwiedzać jeszcze w Wieliszewie (14.06.), Nieporęcie (21.06.) i Jabłonnie (07.09.). Do zobaczenia!